Geoblog.pl    Aetius    Podróże    Tajlandia, (Kambodza nie tym razem;) 25.05- ?.07    no....

no....

Tajlandia, Koh Tao

tak wiec siedze na Koh Tao juz czwarty dzien i jak do tej pory nie zdarzylo sie az tyle zeby pisac codzienie ;)
wstaje o 7-8 rano ide na plaze polezec na hamaku, jade motorkiem (super maszyna mi sie trafila i naprawde fajni ludzie w wypozyczalni :) na sniadanie do najtanszej knajpy na wyspie, po drodze place z motor (150THB az trudno uwierzyc ;)i potem zastanawiam sie co dalej.
pierwszego dnia pojechalem na drugi koniec wyspy pozdrowic pana Jai od kolegow reggae z Kch :)
okazalo sie ze go nie ma ale byl inny gosc ktory znajl moich znajomych i posiedzielismy i pogadalismy troche.
Potem poszedlem na snorekling. wszystko ladnie pieknie, niesamowite ryby, koralowce i woda jak na filmach przyrodniczych.,
szkoda tylko ze na filmie nie widac jak wygladaja plecty po snorklowaniu okolo 13 :P :/
tak wiec bylem wylaczony przez dwa dni z plywania z powodu koloru moich plecow
dzisiaj jest troche lepiej wiec potem pojnde poplywac.

generalnike wyspa jest malutka ale stanowi wyzwanie dla ludzi ze srodkiem transportu. jedna glowna droga a reszta to najbardziej strome piodjazdy i zjazdy jakie widzialem.
wracajac z Coral View resort (pieeekny widok na zatoke) moj motorek stanal w polowie podjazdu mimo gazu do oporu. Silnik Hondy przsegral ze stromym zboczem i trzeba bylo jakos motor wtargac na gore za pomoca silnikla i wlasnych miesni ;)
trzeba bardzo uwazac na motor bo sprawdzaja go przez wypozyczeniam i oznaczaja na kartce wszystkie usterki na lakierze itd. przy oddawaniu kolejna lustracja i ewentualne problemy z placeniem za naprawe. slyszy sie o wielotysiecznych kwotach sciaganych z bialych za naprawe
na szczesie mi jakos nic sie nie dzieje i nic nie wskazuje na to zeby sie stalo :)
Wyspa jest bardzo zasiedlona prze bialych, kto lubi tak jak ja tajskie klimaty bedzie zawiedziopny chociaz i w tym bialym piekle idzie znalezc miejsca gdzie rdzenni mieskzancy wyspy siadaja i rozmawiaja jak nie z turysta :)
polecam Pi Pan Thai Food - pani robiaca obiady zajmuje sie jak matka klientami a gotuje znakomicie i w cenach jak nie z Koh Tao. czasem p9olowe taniej niz w hotelu.

tak wiec siedze na Koh Tao i slucham szumu fal wieczorem i ogladam morze za dnia.
bardzo fajnie chociaz moze zbyt leniwie po kilku dniach. siedzimy z Robertem do wtorku i potem on wraca do stanow a ja do Kch ;)
jakby cos sie zdarzylo ciekawego to napisza a tymczasem pozdrawiam z malenkiej wyspy na drugim koncu siwata :P

Stawek
Stawek - 2009-06-21 13:49
Ile za ten hotel z basenem? :)

Aetius - 2009-06-22 09:42
najmniej 1300.

robert64
robert64 - 2009-06-22 19:23
A mógłbyś dowiedzieć się jak się nazywa? 1300 to nie mało, ale widok obłędny! Jeśli Ci to nie sprawi trudności, to będe wdzięczny...

siostra
siostra - 2009-06-22 21:07
Śliczne zdjęcia braciszku :)
P.S. Strasznie tęsknię :*

Aetius - 2009-06-23 07:33
Dusit Bancha Resort.
obledny widok to to byl jak pierwszeym razem bylem. nastepnego dnia znalazlem miejsce gdzie za 300 THB masz Bungalow z widokiem na cala zatoke. jak ja bylem to byla piekna sloneczna pogoda i widac bylo wybrzeze stalego ladu bo resort jest naprawde wysoko. zze 200 mnp

Stawek
Stawek - 2009-06-23 08:51
Dzieki :) Chetnie odwiedze jeszcze raz Koh Tao i moze sie skusze na ten basen ;)

robert64
robert64 - 2009-06-23 11:02
Dzięki Jacku! Ja polecam Andamany, ale takich basenów to tam nie ma (tak naprawdę to żadnego nie widziałem:-)

Aetius - 2009-06-23 12:08
ale po co siedziec w basenie majac takie morze 10 metrow dalej???? widoki mozna podziwiac siedzac na tarasie w OK View resort albo w Moonview Resort...

hotel to Dusit Buncha a nie Bancha ;) drobna literowka

Aetius - 2009-06-23 13:16
dla tych ktorzy byli na Koh Tao i chca jeszcze raz to polecam przeczytac kolejny wpis....
to tak gwoli refleksji...

Jacek Oleszczuk
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 30 wpisów30 44 komentarze44 152 zdjęcia152 0 plików multimedialnych0

01.01.1970 - 01.01.1970